ثبت نام یکپارچه ورود

تیگو 7 پرو پرمیوم در آستانه ورود به بازار

تیگو 7 پرو پرمیوم در آستانه ورود به بازار تیم تحریریه فونیکس 1402/10/19


این خودرو هم مثل بسیاری از هم‌وطنان دیگرش، لیست خوبی از آپشن‌ها را به همراه دارد تا بتواند به اندازه کافی برای خریداران آپشن دوست ایرانی جذاب باشد.اگر شما هم می‌خواهید بیش‌تر با این خودروی پر فروش تازه وارد آشنا شوید؛ در ادامه با  تحریریه فونیکس 366 مدیران خودرو  و ما همراه باشید.

معرفی تیگو 7 پرو پرمیوم

چری تیگو 7  نخستین بار در سال 2016 معرفی و به بازار عرضه شد.

 نسل اول این خودرو از سال 1396 به ایران آمد و موفق شد نظر خریداران پرشماری را به خود جلب کند. تیگو 7 پرو هم که از ابتدای سال 1401 جانشین نسخه قبلی تیگو 7  در بازار ایران شد، نسل سوم چری تیگو 7 ، تیگو 7 پرو پرمیوم می باشد که از سال 2022 معرفی و در بازار چین عرضه شده است.

 البته این بار به دلیل مسائل مربوط به تحریم، این خودرو با برند اصلی به ایران نیامده و تحت برند تازه تأسیس فونیکس عرضه شده است. برند فونیکس زیرشاخه لوکس مدیران خودرو می باشد و علاوه بر تیگو 7 پرو، چری تیگو 8 پرو، تیگو 8 پرو مکس IE و تیگو 8 هیبرید و آریزو 6 پرو هم با همین برند در بازار کشور ما عرضه می‌شوند.

پیشرانه فونیکس تیگو 7 پرو پرمیوم همان نمونه 1.5 لیتری توربو نسل قبل است اما به لطف یکسری اصلاحات نرم‌افزاری، بازده آن بهبود پیدا کرده و حالا حداکثر قدرت 157 اسب بخار و حداکثر گشتاور 230 نیوتن‌ متر را ارائه می‌دهد. گیربکس تیگو 7 پرو  پرمیوم هم دیگر از نوع دوکلاچه نیست و یک نمونه اتوماتیک ضریب‌متغیر (CVT) نسل جدید است که در حالت تیپ ترونیک می‌تواند 9 دنده را برای راننده شبیه‌سازی کند. تیگو 7 پرو پرمیوم با این مشخصات فنی، مصرف سوخت ترکیبی 6.9 لیتر در صد کیلومتر و شتاب صفرتا صد 11.5 ثانیه را در شرایط نسبتاً ایده‌آل ثبت می‌کند.

 

آپشن های تیگو 7 پرو پرمیوم

آپشن اول: تهویه مطبوع اتوماتیک دوکاناله

میزان تحمل گرما و سرما در افراد مختلف متفاوت است و به همین خاطر، تنظیم سیستم تهویه مطبوع خودرو در یک درجه یکسان نمی‌تواند رضایت همه سرنشینان را به صورت کامل تأمین کند. از این‌رو چند سالی است که خودروسازان از سیستم‌های تهویه مطبوع چند کاناله در محصولات خود استفاده می‌کنند تا هریک از سرنشینان بتواند دما و شدت باد خروجی از سیستم را طبق سلیقه خود تنظیم کند. تیگو 7 پرو پرمیوم هم از تهویه مطبوع اتوماتیک دوکاناله بهره می‌برد که تنظیمات مستقلی برای راننده و سرنشین جلو دارد

 

 

آپشن دوم: سقف پانوراما

نسل قبلی تیگو 7 جزو نخستین خودروهایی بود که با آپشن سقف پانوراما در ایران مونتاژ شد. این آپشن پرطرفدار، در تیگو 7 پرو هم وجود دارد و می‌تواند لذت استفاده از نور خورشید و هوای تازه را در روزهای معتدل به سرنشینان هدیه دهد.

 

آپشن سوم: شارژر وایرلس تلفن همراه

یکی از آپشن های تیگو 7 پرو پرمیوم که در نسل قبلی این خودرو وجود ندارد، شارژر وایرلس تلفن همراه است. در کنسول میانی تیگو 7 پرو پرمیوم  و نزدیک به دسته دنده ، فضایی وجود دارد که با قراردادن تلفن همراهتان در آن قسمت، می‌توانید باتری آن را شارژ کنید. البته گوشی شما باید از فناوری شارژ وایرلس پشتیبانی کند.

شارژرهای وایرلس با استفاده از قانون القای الکترومغناطیسی کار می‌کنند. به این صورت که یک سیم پیچ درون شارژر و سیم پیچ دیگر درون باتری گوشی وجود دارد. با قرارگرفتن گوشی در محفظه مخصوص، این دو سیم پیچ به هم نزدیک می‌شوند و انرژی الکتریکی از سیم پیچ شارژر به سیم پیچ باتری انتقال پیدا می‌کند