ثبت نام یکپارچه ورود

تحولات صنعت خودروسازی ایتالیا با ورود چری

تحولات صنعت خودروسازی ایتالیا با ورود چری تیم تحریریه فونیکس 1403/1/14


خودروسازان برجسته ایتالیایی مانند فیات به زودی با رقیب جدیدی روبرو خواهند شد، زیرا چری، خودروساز چینی، قصد دارد با احداث کارخانه‌ای در ایتالیا، با قدرت وارد بازار این کشور شود.

دولت ایتالیا، در پی جذب سرمایه‌گذاری خارجی و افزایش رونق صنعت خودروسازی، در حال مذاکره با چری است. هدف از این مذاکرات، تأسیس کارخانه‌ای برای تولید محصولات چری و زیربرندهای آن در ایتالیا و دستیابی به تولید سالانه ۱.۳ میلیون دستگاه خودرو است، در حالی که تولید فعلی کمتر از ۸۰۰ هزار دستگاه است.

ایتالیا امیدوار است که سرمایه‌گذاری چری، تولید خودرو در ایتالیا را افزایش دهد. چری پیشتر از برنامه‌های خود برای عرضه مدل فونیکس FX در بازار ایتالیا خبر داده بود، اما اکنون ایتالیایی‌ها به دنبال فرصت‌های بیشتری هستند. تأسیس کارخانه چری در ایتالیا، مزایایی از جمله معافیت از تعرفه‌های واردات خودرو به ایتالیا و سایر کشورهای اتحادیه اروپا را به همراه خواهد داشت.

چری، با داشتن محصولات متنوعی از جمله خودروهای بنزینی، برقی و هیبریدی، قادر به تولید در تمامی بخش‌ها است. در حال حاضر، مهم‌ترین برنامه چری در اروپا، عرضه مدل‌های برقی و بنزینی فونیکس FX و همچنین محصولات زیربرند Jaecoo است.

تأسیس کارخانه چری در ایتالیا، مزایای قابل توجهی برای دولت ایتالیا به همراه دارد. صنعت خودروسازی ایتالیا، که زمانی پیشرو بود، اخیراً با کاهش تولید و تعطیلی برخی خطوط تولید مواجه شده است. دولت ایتالیا در تلاش است تا با جذب سرمایه‌گذاری چینی، این صنعت را احیا کند. گروه استلانتیس، که فیات و زیرمجموعه‌های آن را شامل می‌شود، بخشی از تولیدات خود را از ایتالیا خارج کرده است، اما دولت ایتالیا می‌کوشد تا با جلب رضایت مدیران این گروه، خطوط تولید قدیمی را دوباره فعال کند.

وزیر صنایع ایتالیا، Adolfo Urso، پیشتر از مذاکرات با تسلا برای تأسیس کارخانه در ایتالیا خبر داده بود، اما این مذاکرات به نظر نمی‌رسد که در وضعیت مناسبی باشند. تسلا، که در حال حاضر یک پایگاه تولید بزرگ در آلمان دارد، احتمالاً تمایلی به سرمایه‌گذاری مجدد در اروپا ندارد.

وزارت صنایع ایتالیا همچنین از مذاکرات با چند شرکت چینی دیگر برای حضور در ایتالیا خبر داده است. اکنون، دو منبع مستقل به رویترز اعلام کرده‌اند که مذاکرات با چری در مراحل نهایی است و به‌زودی قراردادی برای تأسیس کارخانه چری در ایتالیا امضا خواهد شد.

چری پیش از این نیز سرمایه‌گذاری‌هایی را برای گسترش حضور در اروپا انجام داده و برنامه‌هایی برای تأسیس کارخانه در انگلستان داشته است. با خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، حضور در ایتالیا می‌تواند به چری امکان دسترسی به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه پولی یورو را بدهد. این اقدام، گامی بزرگ برای چری در جهت گسترش حضور در بازارهای جهانی به شمار می‌رود.


مطالب مرتبط
فرصتی استثنائی برای خرید تیگو ۸ پرو مکس 1403/3/18
چری تیگو ۸ پرو مکس؛ بنز ارزان قیمت بازار استرالیا 1403/3/16
تیگو ۸ هیبرید؛ یک انتخاب مناسب برای فصل تابستان 1403/3/13
تیگو ۸ پرو مکس در تست تصادف استرالیا موفق به کسب ۵ ستاره شد 1403/3/8
ثبت دیدگاه اشتراک گذاری